השטח מדבר

ארז רואימי

ארז בכיר בקרן רש"י. נשוי לזהר ואב לאדר, טליה ואריאל. מתגורר בבנימינה, במקור מקריית גת. ארז יזם חברתי-ציבורי מזה 18 שנה, מנהל ויוזם מענים חברתיים ציבוריים בשלטון המקומי ובפילנתרופיה בישראל.
ב- 4 שנים האחרונות אני עובד בקרן רש"י. במסגרת התפקיד פיתחתי אסטרטגיית השקעה ממוקדת יישוב המניחה את היישוב במרכז, אנו מיישמים מודל השקעה רב מגזרי לחיזוק תשתיות חברתיות של יישוב על מנת לבנות את יכולות הניהול העצמי של היישוב  במטרה לקדם מוביליות חברתית והזדמנויות לתושבים. אנו פועלים יחד עם היישוב בתפיסה מותאמת של השפעה קולקטיבית " "collective Impact אותה למדנו בשלוש השנים האחרונות מטובי המומחים בעולם והתאמנו אותה ליישובים בישראל. פיתחנו גישה חדשה שמבוססת על קשר בין השקעה בפרויקטים והתערבויות – לבין חיזוק תשתיות בנות קיימא של היישוב . המודל פועל בשנתיים האחרונות בשני ישובים: קריית מלאכי ואשקלון ואנחנו לקראת הרחבה ל – 5 יישובים חדשים.
ברקע שלי מגוון תפקידי ניהול פיתוח ויזמות, במגזר החברתי הציבורי והעסקי. סמנכ"ל קרן אייסף הבינלאומית לחינוך, יועץ ומנחה בחברת ייעוץ ארגוני בתחום של פיתוח קהילה ואסטרטגיה ברשויות, מייסד ומנכ"ל ארגון שגרירי רוטשילד, אשר קידם תפיסה של חיבור בין פיתוח אישי וחברתי לצעירים, והענקת "תואר חברתי אזרחי"
לצד התואר האקדמי, במטרה למצות השכלה הגבוהה לכדי תעסוקה הולמת ואזרחות פעילה.
במקביל לתפקידים אלה, אני עוסק בתחום ההכשרה והחינוך ליזמות, מודל הכשרה "יזמות לעם" (Entrepreneurship to the People) אותו פיתחתי ומיושם בשנים האחרונות בעשרות ארגונים ורשויות, עוסק בהכשרה ומתן כלים מעשיים בתחום היזמות, כאחת מהמיומנויות החשובות בשנים הבאות. פיתחתי ולימדתי 2 קורסים אקדמיים באוניברסיטת חיפה המבוססים על מודל זה, כמו כן בקיץ האחרון העברתי סמינר הכשרה לצעירים בשנזן סין ע"פ מודל "יזמות לעם".
שואב סיפוק קודם כל מהמשפחה והילדים שלי (:מלראות יוזמות ויזמים שהופכים חלום למציאות, מלראות מערכות ואנשים הפועלים בצורה יעילה להרחיב את הזדמנויות של תושבים לממש את הפוטנציאל שלהם. תוך גאווה בזהות האישית שלהם וללא קשר לרקע הסוציואקונומי ממנו הגיעו.
קראו עוד >
X סגירה

אלון גייר

אלון דיקן הסטודנטים במכללת ספיר, יזם קהילתי, איש אקדמיה וחבר במועצה מקומית גדרה במפלגה מקומית אותה ייסד. 
מכהן בימים אלו כדיקן הסטודנטים במכללה האקדמית ספיר, למעשה היום אני ותיק דיקני הסטודנטים בישראל. חבר בועדת היגוי של פורום הדיקנים הישראלי, חבר במועצת פרח, בועדת היגוי של אוהל המתנדבים, בועד מנהל של קולות מנהל ויו"ר העמותה לשעבר. למדתי פילוסופיה והיסטוריה באוניברסיטת בן גוריון ולאחר מכן תעודת הוראה וחינוך, הייתי עוזר מחקר במכון למורשת בן גוריון והתכוונתי לקריירה אקדמית בהדרכתו של פרופ' זאב צחור ז"ל שהיה מורי ורבי, מי שהיה מזכירו האחרון של בן גוריון והיה נשיא המכללה האקדמית ספיר במשך לא מעט שנים. ללימודי הדוקטוראט שלא הושלם הדריך אותי ד"ר אמנון רז המדהים. החידק החברתי והרצון להשפיע על החברה הישראלית הוא שהניע אותי לעזוב הכל וללכת להיות מורה באופקים וללמד השלמת השכלה אוכלוסיה מבוגרת בשכונה ד' בבאר שבע.
 מהצלחה שמתרחשת בסוף תהליך. רק לדברים שעמלנו עליהם יש משמעות אמיתית. תהליך של יצירת מיזם חברתי שעשוי להתבטא גם בשינוי מדיניות חברתית שמתחיל מרעיון וממשיך בשותפות עם אנשים מדהימים ובהמשך נוצר מיזם חברתית עם תוצרים או כנס מוצלח. אני נהנה במיוחד ללוות באהבה סטודנטים שנמצאים במצוקה אישית – אני מתכוון לליווי מעצים שעשוי להמשך שלוש עד חמש שנים ולמעשה הוא לכל החיים. הקשר האנושי החמים שבא בעקבות מסע משותף הוא חזק ועצמתי לכל הצדדים.
קראו עוד >
X סגירה

אלינוער לויטן שוורץ

אלינוער סמנכ"ל 'גדולים מהחיים'. גרה בגינתון, נשואה לשגיא ואמא לשני ילדים. שיוויניסטית חברתית. 

נדמה שכל חיי נמשכתי לעשייה החברתית. במהלך לימודיי באוניברסיטה החלתי לעבוד בארגון חברתי שסלל את המשך דרכי התעסוקתית, עם סטייה לתקופה מסוימת לעולם המסחרי. לפני כעשור התחלתי לעבוד בעמותת "גדולים מהחיים" בתפקידי מטה שונים וכעבור מספר שנים מוניתי לתפקיד סמנכ"ל העמותה.
מקור הסיפוק בשבילי בראש ובראשונה, הוא במתן ביטוי ליכולות מגוונות שלי כאינדבידואל. מעבר לכך,  כמובילה בארגון  בעל השפעה ישירה וחיובית על חיים של רבים; רבה גאוותי על התפתחות הארגון בו אני עובדת, מעמותת הורים קטנה לילדים החולים ובני משפחותיהם, לעמותה המובילה בארץ לטיפול בכלל היבטי ההתמודדות עם מחלת הסרטן, של הילד החולה ובני משפחתו, ביכולת שלנו להיות קשובים לצרכים המשתנים של המשפחות, ויצירת תכניות תמיכה מותאמות לכל בני ובנות משפחת הילד החולה.    
אני גאה לראות את משמעות העשייה שלנו בפועל בחיי היום יום, אם זה באמצעות רגעי האושר והחוויות המיוחדות המוענקות לילדים, תכניות תמיכה ייחודיות להורים, לנוער, לבוגרים, הקמת גן ילדים סטרילי ועוד פעילויות רבות ומשתנות באופן דינמי בהתאם לצרכים, המשנות באופן מהותי את חיי האחר. העבודה בתפקיד שלי, בארגון שכזה, הינה זכות גדולה.

קראו עוד >
X סגירה

יונית לבנון

יונית מנהלת את עמותת גושן,  אמא לים המתוק, בת זוג של אופיר גרים במושב גבעת יערים בהרי ירושלים. עמותת גושן, העוסקת בבריאות ורווחת ילדים בקהילה. 

הגעתי לעמותה לפני שלוש וחצי שנים, שנה לאחר הקמת העמותה. העבודה בעמותה משלימה עבורי את התמונה בעשייה למען הקהילה. כל הפרויקטים שהובלתי בעבר היו מנקודת המבט של תחום החינוך או הרווחה, ותמיד הרגשתי שמשהו חסר בפאזל... גושן מביאה את הקול החשוב של הבריאות לעשייה החברתית – קהילתית."
מאז שאני זוכרת, אני עובדת במגזר החברתי. עבדתי במגוון תפקידים של ניהול, פיתוח ומחקר במגזר השלישי. לאורך השנים זכיתי לעבוד במגוון ארגונים, ביניהם הסוכנות היהודית, עמותות חברתיות (גוונים, תבל בצדק, התארגנות המנכ"לים), הקרן לידידות וקרן רש"י. זכיתי גם לסייע לחוקר ד"ר ניסן לימור ז"ל, ויחד עסקנו בהתבוננות באספקטים שונים של פעילות המגזר השלישי בישראל. למדתי רבות מכל מקום בו עבדתי, מה שעוזר לי היום להבין את הצרכים של השותפים השונים איתם אנחנו עובדים. אני מאמינה גדולה בשותפויות ואיגום משאבים עם הפועלים בשדה החברתי –משרדי ממשלה, רשויות מקומיות, אקדמיה, קרנות פילנתרופיות, קופות חולים, ארגונים מקבילים וכמובן הנהנים מהשירות / לקוחות הקצה."
העבודה בעמותה מאוד מגוונת. אנחנו זוכים לעסוק במגוון של תחומים ולהגיע למגוון קהלי יעד. אנחנו מכשירים אנשי מקצוע, בעיקר רופאי ילדים ואחיות טיפות חלב. אנחנו מנגישים ידע מבוסס מחקר להורים ואנשי מקצוע. אנחנו עוסקים במחקר ועבודה בקהילה. ואת כל זה אנחנו עושים בעזרת שיתוף פעולה הדוק, מקצועי וחברי עם מגוון ארגונים, קרנות משרדי ממשלה ורשויות מקומיות.
העבודה המקיפה של גושן בשנים האחרונות מבססת שינוי תפיסתי אמיתי וזה הסיפוק הגדול שלי. אני זוכה לעבוד בגושן עם ועד מנהל מחויב ומסור, שלמרות מגבלת הזמן של כל אחד מהחברים אשר פועל בעמדת מפתח ציבורית, הם מוצאים את הזמן לסייע ולקדם את הארגון. וכן זכיתי לעבוד לצד צוות יוצא דופן של נשות מקצוע איכותיות, מחויבות ומסורות וביחד כולנו מנסים לעשות שינוי בישראל למען ילדי ישראל

קראו עוד >
X סגירה

חגית גרוס

חגית סמנכ"לית פיתוח בארגון קשר. בעלת תואר ראשון בניהול וסוציולוגיה ותואר שני במנהל עסקים ומתגוררת בתל אביב.

היום אני סמנכ"לית פיתוח בארגון קשר הבית של המשפחות המיוחדות. ארגון קשר, חרט על דגלו להביא לשינוי מהותי באיכות החיים של 330,000 המשפחות לילדים עם מוגבלות בישראל, מתוך תפיסה עמוקה, שרק ראייה של המשפחה כולה, תביא לשינוי אמיתי בחיי הילד עם המוגבלות ומשפחתו."
למגזר השלישי הגעתי לאחר קריירה ארוכת שנים בעולם העסקי. אני בעלת ניסיון רב בתפקידי ניהול בכירים בתחום השיווק והפיתוח העסקי בתעשייה ובחברות הייטק. בשלב מסוים הבנתי שהשאיפה שלי היא לתרום חזרה לחברה בה אני חייה ולשלב בין הידע והמקצועיות שצברתי לאורך השנים, עם עבודה חברתית משמעותית ולשמחתי הגעתי לארגון קשר."
את הסיפוק אני שואבת מהכרות ועבודה עם אנשים מדהימים במגזר השלישי. אני מקבלת המון השראה מכל אותן משפחות לילדים עם צרכים מיוחדים איתם אנחנו עובדים. העבודה השוטפת עם הצוות הנפלא בארגון קשר, ההכרות האישית עם התורמים, ובכלל היכולת לעשות שינוי אמיתי בחייהם של אנשים- אין סיפוק גדול מזה. 

קראו עוד >
X סגירה

נתנאל טויטו

נתנאל מנהל יישום מיזם "היישוב במרכז" בקרן רש"י.
גדל, התחנך ומתגורר בנצרת עילית, בוגר LLB משפטים, BA במנהל עסקים ו-MA ממשל במרכז הבינתחומי הרצליה.

כיום בתפקיד מנהל יישום מיזם "היישוב במרכז" בכל רחבי הארץ (מירכא שבצפון ועד לאופקים שבדרום), יוזמה ייחודית שפותחה בקרן רש"י על ידי ארז רואימי, מורי ורבי, המקצוען שכיום מנהל אותה ואת התחום היישובי בקרן רש"י. תכלית המיזם לקדם מוביליות חברתית תוך סיוע בניתוק הקשר בין המקום הגיאוגרפי בו הילד נולד לבין ההזדמנות שלו להצליח בהמשך חייו, בהובלת הרשות המקומית. 
קרן רש"י – קרן פילנתרופית מהגדולות בישראל, הפועלת יותר מ-34 שנים לחיזוק החברה בישראל במטרה לחולל שינוי בר קיימא שיביא לצמצום פערים וליצירת שוויון הזדמנויות בתחומי החינוך והרווחה. הקרן יוזמת, מפתחת ומוציאה לפועל מיזמים המקדמים מוביליות חברתית בקרב אוכלוסיות מהפריפריה הגיאוגרפית והחברתית של ישראל בדגש על ילדים, בני נוער וצעירים".
בעבר כיהן בכמה תפקידים בכירים ברשות המקומיות והתמחה במרחב והשלטון המקומי. כמו כן, בוגר תכניות מנהיגות כמו ארגון שגרירי רוטשילד, תכנית רבין למנהיגות, קריאת כיוון ועוד. הוביל יחד עם משרד הפנים וארגון מעוז את הקמתה של תכנית "מקום – עתודות ניהול לדרג הבכיר במרחב המקומי", תכנית מדהימה שסוגרת זה עתה את המחזור השני של מנהיגים ומנהיגות במרחב המקומי.
 
קראו עוד >
X סגירה

ליהי גרוס

ליהי מנהלת משאבי אנוש בתכנית 'חותם'. מתגוררת בצורן. עובדת בתחום משאבי אנוש כבר שני עשורים.

כ-18 שנים עבדתה בתפקידים שונים בחברת מנפאואר: ניהול גיוס, ניהול הדרכה ואימון מנהלים החל מראשי צוותים ועד סמנכ"לים. בשנתיים האחרונות בתכנית חותם- שנה כמנהלת המיון ושנה כמנהלת מש"א. תוכנית חותם פועלת משנת 2010 והיא תוכנית מנהיגות חברתית חינוכית הפועלת לשוויון הזדמנויות בחינוך. בחותם אנו מאמינים שלכל ילד בישראל הזכות לבחור את עתידו, ללא קשר לרקע ממנו הוא בא. אנו מכשירים ומפתחים קהילה איכותית של אנשי חינוך, מורים מעולים ומנהיגים הפועלים יחד ועובדים בפריפריה חברתית וגיאוגרפית. התכנית הוקמה במסגרת יוזמה משותפת של משרד החינוך, ג'וינט ישראל, קרן נעמי ותנועת הכל חינוך, והיא חברה ברשת העולמית Teach For All.

ליהי שואבת סיפוק קודם כל מהבחירה שעשיתי במעבר מהעולם העסקי. היא מרגישה שאחרי שהגיע למקום בו שלטתה בכל המידע והתהליכים התחלתי מהתחלה וזו תקופה מרגשת ביותר עבורה כאדם וכעובדת. בשנה האחרונה מתמודדת עם אתגר גדול, של בניית תחום משאבי אנוש. בחצי שנה הראשונה עברנו להיות חל"צ-חברה לתועלת הציבור, מה שמיקד אותי ואת צוות מנהלי המטה לבנות נהלים ותהליכי עבודה ולהטמיע אותם מול הצוותים והתחומים השונים בארגון. כרגע אני מתמקדת בחשיבה ומיפוי הצרכים של הצוות והארגון לצד פיתוח סדנאות, בניית מדדי הערכה , ליווי תהליכי שינוי בארגון ועוד. אני בעצם מרגישה שמתחילה לבנות את השלב בשני לאחר שהוטמע הבסיס הראשוני בתחום. אני מרגישה שזכיתי-אני מאוד נהנית מהעשייה ,מאנשים מדהימים וסביבת עבודה מלאת אתגרים".

קראו עוד >
X סגירה

אורלי סיון

אורלי מנכ"לית עמותת אביב לניצולי השואה. לאורלי MBA בניהול מלכ"רים, היא בת 41 ואמא ל-4 ילדים.

העמותה אותה אורלי מנהלת פועלת למען מיצוי זכויותיהם של ניצולי השואה ומעניקה לניצולי שואה סיוע במצוי זכויות ללא תשלום.
לתחום החברתי הגיעה לאחר שעבדה הרבה שנים כמנהלת שיווק ופרסום בחברות קמעונאיות ובמשרדי פרסום. "במשך תקופה ארוכה הרגשתי שאני מעוניינת לתרום מהניסיון שלי בשיווק ובניהול, וחיפשתי לקדם ולנהל ארגון חברתי שקרוב לליבי. כנכדה לסבים וסבתות ניצולי שואה הרגשתי שליחות גדולה להצטרף לעמותת אביב לניצולי שואה וכהזדמנות חשובה לסייע לאוכלוסיית ניצולי השואה בישראל"
 "את הסיפוק והאנרגיות אני שואבת מפרויקטים ופעילויות שהצלחנו להביא אותם משלב של חזון ורעיון לשלבים של ביצוע. לדוגמת מיזם "נקודות זכות בקהילה" שהתחיל מחזון של העמותה להנגיש את הסיוע במיצוי זכויות כמה שיותר קרוב לבית של ניצול השואה. נכון להיום, הקמנו כ- 20 מרכזים ברחבי הארץ שכבר העניקו סיוע ליותר מ- 8000 ניצולי שואה. אבל הסיפוק האמיתי מגיע ממכתבי תודה וההוקרה של ניצולי שואה שהצליחו בעקבות הסיוע שלנו לשפר את חייהם באופן משמעותי מכספים שמגיעים להם בזכותו ולא בחסד".
 
קראו עוד >
X סגירה

נעה פולק אניג'ר

נעה רכזת משאבי אנוש בעמותה לקידום החינוך ת"א- יפו. נשואה ואמא ל-2 ילדים, מתגוררת בראשון לציון.
בעברה ניהלה את משאבי האנוש במרכז ישראלי לכלבי נחיה ולפני כן, רכזת משאבי אנוש בגולן טלקום. במסגרת תפקידה הנוכחי כרכזת משאבי אנוש בעמותה, היא אחראית על כל היבטי מש"א בעמותה המונה כ-200 עובדים החל משלב הגיוס ועד סיום העסקתם לרבות הדרכה, דיני עבודה ורווחה.
 היא שואבת סיפוק מהעבודה עם אנשים, מבנייה ושיפור תהליכים הנוגעים לפיתוח הארגוני ולרווחת העובדים. בימים אלו  מחפשת את האתגר הבא כיום במגזר החברתי.
קראו עוד >
X סגירה

איריס קלייו

איריס מנהלת תוכן, ידע ומתודולוגיה ביוזמת "היישוב במרכז" של קרן רש"י. עוסקת בתפקידי הנחייה, פיתוח וניהול חברתי מזה 20 שנה. מתגוררת ברמת גן, גרושה ואמא לאריאל בת 17. נהנית מחיי המשפחה, ממפגשים עם חברים טובים, ומלמידה מתמשכת בתחומים מגוונים.

כיום מועסקת כמנהלת תוכן, ידע ומתודולוגיה  ביוזמת "היישוב במרכז" של קרן רש"י. יוזמה המקדמת מוביליות חברתית באמצעות שינוי מערכתי ביישובי הפריפריה, במטרה להרחיב את ההזדמנויות העומדות בפני התושבים מגיל לידה לתעסוקה.  בתפקיד הנוכחי אני לומדת על מחקרים ומגמות מהארץ ומהעולם העוסקים במוביליות חברתית, באסטרטגיית השקעה ממוקדת יישוב, בשינוי מערכתי וקולקטיב אימפקט, ומיישמת הובלה, ליווי והכשרה של מנהלי היוזמה ביישובים בהם אנו פועלים. היוזמה החלה לפעול לפני כשנתיים בשני ישובים:  קריית מלאכי ואשקלון והשנה תורחב ותפעל בחמישה ישובים נוספים.
עם סיום לימודיי התואר הראשון במדעי ההתנהגות השתלבה בעבודה במגזר החברתי למען הקהילה. התחילה את דרכה במכון ברנקו וייס לטיפוח החשיבה, מכון שפיתח רבות את הזהות המקצועית שלה ואפשר לה להביא לידי ביטוי כישורים מגוונים של הנחייה, יזמות חברתית, הקמת פרויקטים, ליווי והכשרת מנהלים ומנחים, הערכה ומדידה, למידה מתמשכת ורצון לשיפור מתמיד. מקום עבודה משמעותי נוסף בו עבדה הוא התכנית הלאומית לילדים ונוער בסיכון 360. למשרה זו הגיעה לאחר סיום לימודיי התואר השני בסוציולוגיה של הארגונים. 
ממה את שואבת את הסיפוק בעשייה? "מאבא שלי שתמיד אמר שמאחר שברוב שעות היום אנו עובדים, כדאי שנהנה ממה שאנו עושים. ליהנות מהעבודה זו בחירה, כל יום מחדש, לראות ולהוקיר תודה שאני זוכה לעסוק בתחומים כל כך מעניינים. אני נהנית מהאנשים איתם אני עובדת ונהנית אף יותר מהיכולת להשפיע ולקדם אחרים ואת עצמי.  אני מסופקת מהיכולת להפוך חלומות למציאות: היכולת ליצור מציאות חדשה, שבאה מתוך תפיסה חברתית ומעוגנת בקרקע ארגונית וכלכלית."
קראו עוד >
X סגירה

שי בלומנטל

סמנכ"ל משאבי אנוש במפעל להכשרת ילדי ישראל. נשוי ומתגורר בחיפה, אב ל-3 ילדים וסבא ל-2 נכדים . 

המפעל להכשרת ילדי ישראל הוקם לפני 75 שנה והיה מראשוני מייסדי מודל המשפחתון. במקור, המפעל הוקם בכדי לתת קורת גג משפחתית לילדים יתומים ששרדו את השואה. המשפחתון הינו מסגרת של זוג הורים הנקראים "הורי בית אשר", ויחד עם ילדיהם הביולוגיים חיים עם 12 ילדים ביחידת המשפחתון. הילדים במסגרות המפעל הינם ילדים מגיל 6 ועד 18, שהמסגרת המשפחתית מתקשה בגידולם.
המשפחתון הינו חלק מכפר הילדים, הנותן לילדים מסגרת חינוכית, אשר בזכותה בוגרי הכפר הופכים לאזרחים מועילים ותורמים."
העבר התעסוקתי של שי מגוון ונרחב: הוא ניהל את מרכז ארצי להורים וקהילה בחינוך הממלכתי דתי, שימש כיועץ לשר הרווחה זבולון אורלב ושימש כמנהל במרכז לשיקום תעסוקתי לאנשים עם מוגבלויות.
במסגרת העשייה הוא רואה את האדם במרכז. "הסיפוק מגיע מכך שאני רואה איך בעשייתי אני תורם לבניית חברה מתוקנת וטובה, תוך סיוע לאדם הפרטי כחלק מהחברה" 
קראו עוד >
X סגירה

הדס לוי בילינג

הדס מנהלת תכניות במרכז לחינוך סייבר, קרן רש"י. נשואה ואם לארבעה, מתגוררת בקיבוץ סעד. בוגרת MBA במסלול למנהיגות חברתית של קרן מנדל ו BAבמדעי ההתנהגות באוניברסיטת בן גוריון.
כיום מנהלת את תחום התכניות במרכז לחינוך סייבר הכולל את תכנית מגשימים, תכנית סטארטק, ארגון הבוגרים ופיתוח השיח הרשותי. התכניות פועלות בקרב בני נוער הגרים בפריפריה הגיאו-חברתית בישראל ובכך מיישמות את חזון המרכז לחינוך סייבר שהוא לייצר שינוי חברתי דרך חינוך למצויינות באמצעות לימודי סייבר וטכנולוגיה.
במהלך 6 השנים האחרונות גדלה וצמחה ביחד עם תכנית מגשימים והמרכז לחינוך סייבר. התחילה כרכזת באזור דרום של מגשימים, המשיכה כמנהלת אזור דרום במגשימים, מנהלת תכניות מגשימים וניצני מגשימים וכיום מנהלת התכניות. במשך שנות ההקמה והבנייה למדה הרבה בתחומים שונים אשר מקנים מגוון כלים ייחודיים וידע רב המשמש אותה רבות בתפקידי הנוכחי.
ממה את שואבת סיפוק בעשייה? מהיכולת לעשות דברים טוב ואז טוב יותר. מהיכולת להשפיע ולקדם תחום ידע משמעותי שחשוב להתפתחותה ועתידה של מדינת ישראל. מההבנה שיש קשר ישיר בין התכניות לשינוי ממשי בחייהם של המשתתפים בהן ומהשאיפה להמשיך ולהרחיב את מעגלי ההשפעה כך שיבוא היום בו לא משנה איפה נולדת ומה ההורים שלך עושים יהיו לך את כל האפשרויות והכלים להצליח."
קראו עוד >
X סגירה

מירית ליכט

מירית מנהלת קדם עתידים בעמותת ידידי עתידים. נשואה, ומתגוררת באלפי מנשה. ברשותה תואר ראשון בחינוך ולימודי סביבה ממכללת תל חי, תואר שני במדע המדינה במגמת חינוך אזרחי מהאוניברסיטה העברית בירושלים, תעודת הוראה באזרחות מהמכללה האקדמית בית ברל.
בתפקידי הנוכחי בשנתיים האחרונות מירית מנהלת את קדם עתידים בעמותה – קדם עתידים מאגדת בתוכה מספר תכניות מצוינות ארציות במדעים וטכנולוגיה לתלמידי חט"ב וחט"ע בפריפריה של מדינת ישראל.
בכל תפקידיה הקודמים עסקה בתחום החינוכי-קהילתי, בין אם בארץ ובין אם בחו"ל. לפני התפקיד הנוכחי בקדם עתידים מילאה את תפקיד המנהלת הפדגוגית של התכנית במשך 3 שנים. בשנים שקדמו לעתידים עבדתה מספר שנים במנהל הקהילתי בשכונת תלפיות מזרח בירושלים, כמנהלת שלוחת המנהל הקהילתי בארנונה הצעירה ירושלים ורכזת שכונה צעירה ולפני כן כמנהלת יחידת הנוער במנהל. בין לבין יצאה לשליחות של שנתיים באוסטרליה כשליחה המרכזית מטעם המחלקה לפעילות בתפוצות של ההסתדרות הציונית העולמית.
"הסיפוק בעשייה שלי הינו בראש ובראשונה מן הידיעה שיש לנו הזכות והיכולת להשפיע על עתידם של בני נוער על ידי העברת האחריות על קבלת ההחלטות שלהם אליהם. היכולת להעשיר את עולמם על ידי מפגש עם מחוזות חדשים, לחוות את הסקרנות וההתלהבות כשהם מגלים עולם, לשמוע את התובנות שהם רוכשים כשהם צומחים ומתפתחים בממד האישי, לעקוב אחר השאיפות והחלומות שלהם ולהציע להם אפשרויות לממש אותם, כל אלה הם הדלק שמניע אותי קדימה בכל השנים בעשייתי החינוכית.
סיפוק משמעותי נוסף שאני חווה מיומי הראשון בעתידים הוא המפגש עם המערכת החינוכית ביישובי הפריפריה, עם מנהלים ומנהלות מעוררי השראה, עם צוותי הוראה ורכזים מסורים מאין כמוהם, שבזכותם יש לתלמידים הללו ובכלל זה לחברה הישראלית סיכוי לשינוי."
 
קראו עוד >
X סגירה

אור ברנר

אור מנהלת משאבי אנוש של תנועת הצופים. בעלת תואר ראשון במדעי ההתנהגות ותואר שני במנהל עסקים והתנהגות ארגונית.
מה הרקע שלך? "אני עובדת בתנועת הצופים כבר מעל עשור בתפקידי ניהול חינוכי שונים ברחבי הארץ ובמטה, עם עצירה אחת לשליחות של הצופים והסוכנות היהודית כשליחה מרכזית במערב אירופה. גרתי בלונדון וניהלתי את עמותת הצופים העבריים במערב אירופה."
ומניין את שואבת את הסיפוק בעשייה? " מקור הסיפוק מבחינתי הוא קשר עם אנשים, יכולת השפעה על אנשים והובלת תהליכים ארגוניים. התחושה של עבודה בעמותה שעוסקת בחינוך משמעותי, והידיעה שהעובדים שלנו משפיעים ברמה יומיומית על 90,000 חניכים , זה סיפוק אדיר. גדלתי בתוך התנועה כחניכה, כש"שית וכמי שעובדת שנים ארוכות בעמותה, יש לי את הזכות והיכולת להשפיע על רוח התנועה ועתידה. זוהי תחושה נפלאה של נתינה לבית שגדלתי בו."
 
קראו עוד >
X סגירה

בטי לוי בן-חמו

בטי מנהלת משאבי אנוש במרכז הישראלי למצוינות בחינוך. נשואה ואימא לשלושה, מתגוררת במודיעין, בעלת תואר ראשון בחינוך וסוציולוגיה מהאוניברסיטה העברית בירושלים.
כיום בטי מנהלת משאבי אנוש במרכז הישראלי למצוינות בחינוך, ארגון חינוכי שמטרתו לתת מענה לתלמידים מצוינים במערכת החינוך ויצירת תרבות של מצוינות בית ספרית תוך דגש על עקרון של שוויון הזדמנויות. ספינת הדגל של המרכז היא התיכון הישראלי למדעים ולאומנויות – יאס"א (IASA), מופת להוראה פורצת דרך, ומהווה מקור משיכה לתלמידים מחוננים ומצטיינים מכל רחבי הארץ.המרכז הישראלי למצוינות בחינוך מפעיל מגוון תכניות חינוך והוראה, ביניהן: מצוינות 2000 ע"ש מיטשל, על מה דע, פעילות מתוקשבת, יישומטיקה, פעילות בינלאומית, הכשרות מורים ועתודה מדעית טכנולוגית.

בטי בוגרת תכנית מנהיגות פעילי ציבור ("לנדא"), תכנית תלת-שנתית מהאוניברסיטה העברית שמטרתה הייתה הכשרת סטודנטים לתפקידי מנהיגות בקהילה ומתן מענה לצרכים קהילתיים, חברתיים, חינוכיים ותרבותיים בעיירות הפיתוח ושכונות השיקום התוכנית כללה לימוד עיוני והתנדבות בארגונים חברתיים וחינוכיים במשך 3 שנים. 
כמנהלת משאבי אנוש ילבטי יש קשר בלתי אמצעי עם כלל העובדים בארגון, מרגע הגיוס ועד לסיום העסקה. חשוב לה מאוד לשמור על אינטראקציה טובה עם העובדים, להיות קשובה לצרכים שלהם ולתת מענה על הצד הטוב ביותר. "אני שואבת את הסיפוק שלי מהיומיום, מהמפגש עם עובדים, מהיכולת לגרום לעובד שנכנס כועס ועצבני לצאת עם חיוך והרגשה טובה. אני עובדת במקום מדהים שההון האנושי שלו הוא גבוה מאוד, גם אנשי העמותה וגם המורים בתיכון ובחטיבה מגיעים מתוך אהבת המקצוע והתחום (מדעים, אמנות מוסיקה ומדעי הרוח) וזו גאווה לראות שאלו הם המחנכים של דור העתיד."
קראו עוד >
X סגירה

דנית דברה

דנית מנכ"לית עמותת שניר. נשואה באושר, אמא לליהי ואורי ולשני כלבים וחתול.

בעבר הייתה דנית מנכ"לית צער בעלי חיים רמת גן והסביבה. וכיום מנכ"לית עמותת שניר, המקדמת נוער משכבות נמוכות באמצעות תכנית חינוכית מקיפה "הכוכבים של שניר" ומתוך אמונה שלכל ילד יש פוטנציאל אין סופי.
"העשייה המבורכת למען בני הנוער של שניר לצד אנשי חזון יקרים, מעוררת בי השראה בכל בוקר מחדש וממלאה אותי בכוחות להמשיך ולעשות ללא הפסקה."
קראו עוד >
X סגירה

יובל בנון

יובל מנכ"ל צער בעלי חיים רמת גן והסביבה. תושב אורנית, נשוי לד"ר שרון שהינה וטרינרית במקצועה, ואבא לתום בן ה-8 ונגה בת ה-3. בנוסף, "אבא" גם ל-4 כלבים ו-5 חתולים.

יובל משמש כמנכ"ל צער בעלי חיים רמת גן והסביבה בשנה האחרונה. לתפקיד זה הגיע מהמגזר העסקילאחר כ-6 שנים מנכ"ל בית תוכנה Hotelligence  ולפני תפקיד זה שימש כסמנכ"ל מערכות מידע בחברת קשרי תעופה בע"מ.

ממה אתה שואב את הסיפוק בעשייה? "העמותה פועלת בכל הארץ, ובעיקר באזור המרכז. יש לנו בית מחסה בתל אביב. לתפקיד זה הגעתי מתוך אהבתי האין סופית לבעלי החיים.
אני רואה בבני האדם כאחראים המרכזיים לרווחת בעלי החיים, וכמי שחייבים לצמצם את כמות בעלי החיים הנטושים בישראל ולחנך לחמלה, אהבה ודאגה לחי שסביבנו. את האג'נדה הזו אני מנסה להעביר הלאה בעשייה היומיומית שלי כמנכ"ל העמותה. הסיפוק נמצא בכל רגע בו תקווה הופכת למציאות, כל אימוץ של כלב או חתול, כל הצלת בעל חיים מהסגר או מהמתה הם רגע של אושר ועולם ומלואו.

כעמותה הפועלת בתחום החינוך הפורמלי וגם מפעילה תכניות חינוך למען בעלי צרכים מיוחדים (נוער בסיכון, חינוך מיוחד, פגועי גוף ונפש וכו'), כל מפגש עם המוטבים, כל שיחת אמצע או אירוע שיא במסגרות החינוך או בבית המחסה שלנו, ממלאים אותי כל פעם מחדש בסיפוק אדיר ואושר, תוך ידיעה שאנחנו עושים משהו נכון, שאנחנו פועלים בדיוק במקום שבו אנחנו רוצים לייצר שינוי ותקווה חדשה לחיים.

אני רואה את בעלי החיים שסביבנו כחלק בלתי נפרד מהקהילה שלנו, לזה אנחנו מחנכים ועל פי זה אנחנו פועלים. אין סיפוק גדול יותר משיחה עם ילד שמספר בתום הרצאה איך הוא הולך להאכיל את חתולי הרחוב, ממבטו של כלב שיוצא מבית המחסה ונכנס לרכבם של המשפחה המאמצת... ללא כל אלה, אין שום משמעות בעשייה שלנו. "

קראו עוד >
X סגירה

גילי-ה שמחה כהן

גילי-ה מנהלת מערך הגילוי המוקדם בעמותת "אחת מתשע". בעלת M.A  במדעי הרוח ובעלת M.A  במדעי החברה, מנחת קבוצות  ועובדת חינוך קהילתית.

עובדת מזה כשנתיים וחצי בעמותת אחת מתשע. בתפקידה מנהלת מערך הגילוי המוקדם בעמותה, ששם לו למטרה לקדם את נושא העלאת המודעות לחשיבות הגילוי המוקדם של סרטן השד, מתוך ההבנה שגילוי מוקדם מציל חיים!"
 שנים רבות עבדה במגזר החברתי ובמגזר הציבורי –עסקהבהוראת ספרות משנת 1989 ריכזה שכבות בוגרות בחט"ע, ניהלה תכנית להעצמת נערות על סף סיכון, וגם עסקה שנים רבות בחינוך מבוגרים במגוון דרכים והנחתה קבוצות בנושאים מגוונים ורבים (חינוך לדו קיום, חינוך למנהיגות, העצמת נשים, הכנת חיילים לקראת שחרור ועוד..).
 
ממה את שואבת את הסיפוק? "מהאפשרות וההזדמנות להעלות את המודעות ולהרחיב את האופקים בנושא לקיחת אחריות על גופינו ובריאותינו, ובגדול: מהידיעה, שפעילויות אלו לעיתים מצילות חיים; ההגעה למגוון רחב של קהילות נשים ואנשים והטבעת החותם. וגם בשנה האחרונה התחלתי מסע חדש והפעם –בעולם הקסום של הבודהיזם , שהוא שונה ואחר מכל שהכרתי עד כה והאתגר גדול"
 
קראו עוד >
X סגירה

טל יעקובי קונפינו

טל סמנכ"ל שותפויות ופיתוח ארגוני בעמותת נובה. נשואה לערן ואמא לתאומות יעל ודנה וגם ליואב. מתגוררת בתל אביב.
טל עסקה כ-7 שנים במספר תפקידי שיווק ומכירות בחברות הייטק ולאחר מכן הקימה ועמדה בראש מחלקת השיווק של פירמת קסלמן וקסלמן, רואי חשבון, במשך 12 שנה.
"התחלתי בנובה כמתנדבת וליוויתי עמותה בתהליכי שינוי אסטרטגי. החוויה הייתה מאד שונה ומיוחדת ונתנה לי חשק לעוד. המעבר מהמגזר העסקי למגזר החברתי הוביל אותי להיפגש עשרות מנכ"לי עמותות ולהכיר אנשים מוכשרים עם לב גדול ותשוקה להטיב עם הזולת ולגלות עמותות מדהימות ומרגשות שפועלות בכל כך הרבה תחומים ונושאים. היכולת של נובה לסייע לעמותות אחרות לשפר את הפעילות שלהן ולהצליח יותר היא חשובה מאין כמוה ולכן החלטתי להצטרף לעשיה בצורה מלאה ולא רק כמתנדבת."
קראו עוד >
X סגירה

דוד רזי

דוד מנהל כספים בארגון הבינלאומי, האגודה הישראלית לכפרי ילדים אס.או.אס. נשוי ואבא לגאיה, מתגורר ברמת גן, בוגר תואר שני בכלכלה מהאוניברסיטה העברית, תואר ראשון בכלכלה ומנהל עסקים והנדסאי תעשייה וניהול עם התמחות במערכות מידע.
דוד בעל ניסיון רב שנים בניהול כספים ותקציבים במגזר השלישי ועבודה מול משרדי ממשלה וקרנות. בתפקיד הנוכחי נמצא החל מיולי 2016. בעבר שימש כמנהל כספים ותפעול בארגון "האות הבינלאומי לנוער" במשך כשנתיים ולפני כן כתקציבאי ומנהל כספים בארגון "ידידים למען הנוער והחברה" במשך 6 שנים . כיום הוא גם חבר אסיפה/ביקורת בארגון "האות הבינלאומי לנוער".
 
ממה אתה שואב את הסיפוק בעשייה? "מבחינתי הסיפוק בעשייה שלי הוא עצם הידיעה שבסופו של דבר התוצרים והפירות של עבודתי משפרים ועוזרים לילדים ונוער שזקוקים לסיוע."
 
קראו עוד >
X סגירה

לביטל זיו

לביטל מנהלת משאבי אנוש במכללה האקדמית הדסה ירושלים. ירושלמית מלידה ועד היום, אמא לשלושה ילדים. בעלת תואר ראשון אוניברסיטת חיפה- סוציולוגיה וב"א כללי במגמות קולנוע, פסיכולוגיה. תואר שני האוניברסיטה העברית – סוציולוגיה- התמתחות בדמוגרפיה.
לביטל עוסקת בתחום משאבי אנוש מזה כ-20 שנים. "צמחה" מתחום ההדרכה, וממנו עברה להתמחות בניהול משאבי אנוש. רוב שנות ניסיונה המקצועי עסקה במגזר הציבורי. ריכזה את תכנון מערך ההדרכה הארצי למפקד האוכלוסין והדיור ב"לשכה המרכזית לסטטיסטיקה" והתמחתה בבניית הכשרה לתפקיד, בכתיבת עזרי הדרכה והמרת תהליכי עבודה לאמצעי הדרכה. לאחר מכן עבדתה ברשות הלאומית לבטיחות בדרכים תחילה כמנהלת הדרכה ולאחר מכן כמנהלת משאבי אנוש. לקחה חלק בצוות ההקמה של הרשות בתחילת דרכה. במסגרת עבודתה כמנהלת משאבי אנוש ברשות הלאומית צברה ניסיון בתהליך גיבוש הסכם קיבוצי, שיתוף פעולה עם ועד העובדים, ממונה על השכר באוצר וההסתדרות. מהמגזר הציבורי עשתה שינוי ועברתי למגזר השלישי. ניהלה את תחום משאבי אנוש ב"קרן החדשה לישראל". בקרן הובילה בניית תשתית משאבי אנוש בארגון, הבניית תהליכי מקרו בתחום משאבי אנוש, קביעת מדיניות ונהלים לרבות אחריות להטמעת הסכם קיבוצי בארגון. כיום לביטל עובדת ב"מכללה האקדמית הדסה" בירושלים.
"אני גאה לעבוד במכללה האקדמית הדסה, כיוון שהיא משלבת חתירה למצוינות אקדמית והכשרה מקצועית, עידוד שונות חברתית, מחויבות חברתית ומחויבות לעודד התנדבות בקהילה.
אני מאמינה באסטרטגיית הנהלת המכללה לעודד הבאת צעירים לעיר ירושלים ובכך לחזק את מעמדה העירוני של עיר הולדתי. אני נהנית לעבוד בארגונים שאני מרגישה שיש להם ערך מוסף חברתי ואישי. אני שואבת סיפןק מהנעת תהליכים ועשיית "סדר בבלגן", אוהבת לעבוד עם אנשים ולתת פתרונות תוך יצירתיות ויוזמה."
קראו עוד >
X סגירה