שירותי אבחון מועמדים

אבחון מועמדים

אתם משקיעים אנרגיות ומשאבים בגיוס עובדים אך לא פעם נכוותם כאשר מועמד השאיר עליכם רושם מצוין ובפועל התברר שטעיתם? יש פרמטרים השוואתיים שחשוב לכם לדעת לפני קבלת המועמד לתפקיד? חשוב לכם לוודא ולתקף את ההתרשמות שלכם?

בכל תהליך גיוס אנחנו ממליצים להשתמש בכלי אבחון מותאמים תומכי החלטה. כלים אלו נועדו לסייע למקבלי ההחלטות לאסוף את מירב המידע אודות המועמד ולסייע בקבלת ההחלטה הנכונה. 

 

 

גיוס כוח אדם איכותי הוא נושא מורכב וכלי הגיוס שיש בידכם אינם יכולים תמיד לספק את המידע המקיף ביותר שאתם צריכים עבור התפקיד. מידע חלקי עלול להוביל לבחירה שגויה. 

אנו במתאם מציעים לכם שירות אשר יסייע לכם לבחור את המועמדים הנכונים: ראיון עם פסיכולוג תעסוקתי.

במסגרת שירותי האבחון שלנו אנחנו מציעים מספר כלים :

אבחון פסיכולוגי – במסגרת אבחון זה נשאלות שאלות מורכבות ונבחנים לעומק התנהגותו, ההיסטוריה וכישורי האדם בתחומים הרלוונטיים לתפקיד אליו הוא מיועד. האבחון מאפשר מיפוי של נקודות החוזק והחולשה של המועמד ומסייע לאיתור בעיות פוטנציאליות העשויות להתעורר בעת מילוי התפקיד. כלי זה הינו אובייקטיבי ונטול הטיות. האבחון שם זרקור על הרבדים הסמויים שלא ניתן לגלות בריאיון רגיל בו ניתן להיערך מראש ומאפשר תמונה מלאה על המועמד.

מבחנים ממוחשבים – במסגרת שירותי אבחון אלו אנו עובדים עם מערכת ממוחשבת שמסוגלת לספק פתרון מלא לבחינת כל היבטי האישיות, הכישורים והאמינות של המועמדים שלכם. השאלות משתנות ממועמד למועמד כך שלא ניתן להתכונן או לחזות את הבחינות. המועמדים יכולים למלא מבחנים אלו באמצעות מחשב או הטלפון הנייד בהתאם לבחירתם בזמנם האישי ובצורה נוחה וידידותית. למערכת פתרונות לצילום המועמדים בזמן הבחינה. הארגון המזמין מקבל דוח שבו ישנה המלצה מסכמת אודות יתרונות ונקודות תורפה של המועמד וציון מסכם של כלל ההיבטים האישיותיים של המועמד.

מרכזי הערכה – מרכז הערכה הוא כלי אבחון התנהגותי בעל תוקף ניבוי גבוה ומטרתו לאתר את המועמדים המתאימים ביותר לתפקיד. הצופים והמעריכים במרכז ההערכה בוחנים את ההתנהגות הגלויה (והסמויה) של המועמדים במהלך משימות שונות המדמות מטלות בהן יעסקו במסגרת התפקיד עצמו. מגוון הסיטואציות בהן נבחנים המועמדים במהלך מרכז ההערכה “מציפות” מעל פני השטח התנהגויות ותגובות רלוונטיות לתפקיד.

מרכז הערכה משמש בדרך כלל ככלי שבעזרתו יכול הארגון ללמוד על המאפיינים החשיבתיים, האישיותיים והתפקודיים של המועמדים.

במתאם אנו בונים לכם בצורה מדויקת את מרכז ההערכה המדויק והנכון עבור פרופיל המשרה הנדרשת, השירות כולל גם העברה בפועל של מרכז ההערכה, ניתוח הממצאים ובמידת הצורך כתיבת דוח מסכם. 

לפרטים נוספים אודות שירותי האבחון שלנו, רשמו לנו מייל לכאן או לכתובת המיל : office@mitam-hr.org 

 

 

Refund reason

Refund reason

Refund reason
Withdrawals

If you have not entered your payout information click here!

אם אתה רוצה להיות מעודכן במשרות כל הזמן הצטרף לקבוצת הווטסאפ השקטה שלנו