מתאם

שירותים למועמדים

מהו שירותים למועמדים

מתאם הינו ארגון מלכ”רי רשום הפועלת מתוך מטרה לספק מטריה כוללת בתחום משאבי האנוש בקרב מוסדות ללא כוונת רווח בישראל (עמותות וחל”צ). הארגון פועל במטרה לקדם את המגזר השלישי בישראל באמצעות התמקצעות והצטיינות כוח האדם ברמה הניהולית וברמת המטה של הארגונים הפועלים בו, אנו מאמינים כי כוח האדם העובד במגזר השלישי הינו מנוע הצמיחה המרכזי של כל עמותה ועמותה ולכן התמקצעות במשאבי אנוש הינה צורך קיומי לכל ארגון מלכ”רי בכל גודל ובכל צורת התארגנות. 

 

מאחר וכל השירותים של מתאם הינם שירותים מותאים למגזר השלישי הרי שבמהלך השנים צברנו ניסיון וידע משמעותי וייחודי בתחום משאבי האנוש בעמותות ומלכ”רים הנבדלים מארגונים עסקיים רגילים בין השאר בדרישות המועמדים, בתחומי ההשכלה, במגע עם אוכלוסיות מיוחדות, בניסיון הנדרש, בסביבת העבודה הייחודית ובתחושת השליחות המלווה כל משרה. אנו מספקים שירות לכל סודי העמותות והארגונים החברתיים ובכלל זה שותפויות פנים מגזריות ורב מגזריות. 

 

אנו במתאם שמים דגש על בניית תהליכי ושיטות עבודה מתקדמות ומותאמות לכל עמותה ולסביבת העבודה שלה, במקביל, אנו מאמינים בתהליכים ארגוניים פשוטים וברורים המקרינים שקיפות והוגנות ומיישמים זאת בכל דרך בה אנו מייעצים ופועלים.בדומה למדינות אחרות בעולם, גם בישראל ארגוני המגזר השלישי הולכים וממלאים תפקיד מרכזי יותר בחברה וגדל הצורך החיוני בהתמקצעות הארגונית והניהולית. התמקצעות זו תתקיים בראש ובראשונה באמצעות המנהלים המובילים את הארגונים לעמידה ביעדיהם, על ידי גיוס והצמחה של אנשים איכותיים בתוך המגזר ובמעבר של מנהלים מקצועיים ממגזרים אחרים ומהמגזר העסקי בפרט.

 

למה עמותות צריכות שירות מותאם וייחודי? על קצה המזלג….

לכאורה, נראה שיש פה פטנט מנצח – קבוצה של אנשים העובדים בעבור מטרה נעלה שעליה כולם מאמינים ושואפים לקיימה. אולם, בפועל הדברים קצת יותר מסובכים; התפקידים במגזר השלישי מורכבים מאוד, עמוסים בשעות עבודה ובריבוי משימות,לצד זה הם דורשים מיומנויות מקצועיות לצד מיומנויות ניהוליות וגם – בסופו של דבר וחייבים לומר את זה – לא תמיד משלמים טוב.
כתוצאה מכך, העובדים המסורים שבאים עם הכוונה והאידיאולוגיה נשחקים מהר, מרגישים תסכול, לעיתים מעמיסים על עצמם עוד עבודה בכדי להשלים הכנסה ובסופו של דבר עוזבים מרירים לאחר תקופה לא ארוכה.

 

על מנהלי העמותות מוטל עול כבד, מלבד הרצון לממש את חזון העמותה כראוי, יש צורך לקיים ארגון, וקיום ארגון משמעו ניהול כוח האדם בצורה נכונה בתוך הארגון. שכן, על עובדה אחת קשה מאוד להתווכח – כוח האדם הינה ההוצאה הגדולה ביותר בתקציב של כל ארגון ובעיקר בארגונים במגזר השלישי הפועלים מלכתחילה, בתקציב מצומצם.

בדיוק בשביל זה אנחנו כאן

מתאם נמצאת לרשות ארגוני המגזר השלישי על מנת לסייע במציאת הפתרונות הנכונים בתחום המשאב האנושי ובהתאמתו לארגון.
אנו מציעים שירות מקצועי ואיכותי המתחיל מאיתור וגיוס נכון של עובדים, דרך אפיון הגדרתם, תפקידיהם, היעדים שעליהם לעמוד בהם, קליטתם בארגון, שימור העובדים, קידומם, הגדרת נהלים ברורים, הכנסת סדרים לתחום האנוש וקיום תהליך תקין ומוסדר של סיום יחסי עבודה במידת הצורך.
המומחיות שלנו היא בגיוס ובהתמקצעות של מנהלים ועובדים בכירים תוך מתן כלים, ידע ותשתיות לטובת כלל המגזר בנושא ניהול המשאב האנושי. בדרך זאת, יתרום הארגון המוצע לחיזוק דרגי הניהול והבכירים בעמותות ואלכ”רים בישראל ולקידום המקצועיות והאפקטיביות של הארגונים.

לפרטים ניתן לפנות אלינו office@mitam-hr.org