פיתוח תהליכי מיון פנימיים

במקרים רבים אנחנו נוהגים לומר שניתן לדמיין את תהליך המיון לעמותה כמו שער כניסה רחב לבית: בשער הזה באים ונכנסים כל מיני אנשים,
אורחים קרואים וכאלו מזדמנים, אנשים שנרצה בנוכחותם וכאלו שפחות עד כדי שלא נכניס אותם עוד בשער הכניסה.
כך גם תהליך הגיוס כשער הארגון: ישנם כאלו שנרצה להשאיר בשער וישנם גם כאלו שנרצה לבדוק אותם עד שנראה אם הם מתאימים בכלל.

ברגע שארגון עובר את שלב ההקמה וה"סטארט אפ" של עצמו , הרי שיש מקום לחשיבה פנימית על פרופיל העובד, תרבות ארגונית, מבנה ארגוני ודרגי היררכיה,
כשמושגים אלו מתעצבים אחד התוצרים החשובים הוא ההבנה שלא כל אחד מתאים בהכרח לארגון ולא כל מנהל יכול ונכון שינהל לבדו את תהליכי הגיוס של מחלקתו אלא יש צורך בראיה כוללת ארגונית.
לשם כך, הארגון זקוק לכלי מיון שיטתיים מסודרים כדי להביא לשורתיו את המועמדים המתאימים ביותר לתפקיד, לארגון ולתרבותו הארגונית. 
בהיעדר כלי מיון פנימיים הנעשים בצורה אחידה ושטתית בארגון הרי שששער הכניסה אליו הופך להיות "פרוץ לכל פרשנות" ובדרך כלל מושקע זמן ארגוני ואנרגיות ארגוניות רבות מדי כשהתהליך אינו מובנה.

בנוסף לכך, יש לזכור שמערכת היחסים בין העובד העתידי לארגון מתחילה בשלב האיתור, המועמד מתחיל לגבש את דעתו על דרך ההתנהלות בארגון בשלבים של טרום עבודה והדרך למשוך מועמדים טובים היא בהכרח התנהלות מצויינת ונעימה כבר מההתחלה.

תהליכי מיון פנימיים מורכבים מחשיבה מקדימה הלוקחת בחשבון את הנפשות הקיימות בארגון, את יכולותיהן, את הזמן והמשאבים העומדים לרשות הארגון ובהתאם לכך נבנה תהליך מותאם לארגון ולתפקיד.
אנו במתאם, בונים לעמותות תהליכי מיון פנימיים ומסייעים בהכשרת הצוותים לניהול תהליכים אלו.