מנהלת קדם עתידים בעמותת ידידי עתידים

מירית בת 36, נשואה, ומתגוררת באלפי מנשה. ברשותה תואר ראשון בחינוך ולימודי סביבה ממכללת תל חי, תואר שני במדע המדינה במגמת חינוך אזרחי מהאוניברסיטה העברית בירושלים, תעודת הוראה באזרחות מהמכללה האקדמית בית ברל.
בתפקידי הנוכחי בשנתיים האחרונות מירית מנהלת את קדם עתידים בעמותה – קדם עתידים מאגדת בתוכה מספר תכניות מצוינות ארציות במדעים וטכנולוגיה לתלמידי חט"ב וחט"ע בפריפריה של מדינת ישראל.
בכל תפקידיה הקודמים עסקה בתחום החינוכי-קהילתי, בין אם בארץ ובין אם בחו"ל. לפני התפקיד הנוכחי בקדם עתידים מילאה את תפקיד המנהלת הפדגוגית של התכנית במשך 3 שנים. בשנים שקדמו לעתידים עבדתה מספר שנים במנהל הקהילתי בשכונת תלפיות מזרח בירושלים, כמנהלת שלוחת המנהל הקהילתי בארנונה הצעירה ירושלים ורכזת שכונה צעירה ולפני כן כמנהלת יחידת הנוער במנהל. בין לבין יצאה לשליחות של שנתיים באוסטרליה כשליחה המרכזית מטעם המחלקה לפעילות בתפוצות של ההסתדרות הציונית העולמית.
"הסיפוק בעשייה שלי הינו בראש ובראשונה מן הידיעה שיש לנו הזכות והיכולת להשפיע על עתידם של בני נוער על ידי העברת האחריות על קבלת ההחלטות שלהם אליהם. היכולת להעשיר את עולמם על ידי מפגש עם מחוזות חדשים, לחוות את הסקרנות וההתלהבות כשהם מגלים עולם, לשמוע את התובנות שהם רוכשים כשהם צומחים ומתפתחים בממד האישי, לעקוב אחר השאיפות והחלומות שלהם ולהציע להם אפשרויות לממש אותם, כל אלה הם הדלק שמניע אותי קדימה בכל השנים בעשייתי החינוכית.
סיפוק משמעותי נוסף שאני חווה מיומי הראשון בעתידים הוא המפגש עם המערכת החינוכית ביישובי הפריפריה, עם מנהלים ומנהלות מעוררי השראה, עם צוותי הוראה ורכזים מסורים מאין כמוהם, שבזכותם יש לתלמידים הללו ובכלל זה לחברה הישראלית סיכוי לשינוי."