מנכ"לית עמותת 'גושן'

יונית לבנון, מנהלת את עמותת גושן,  אמא לים המתוק, בת זוג של אופיר גרים במושב גבעת יערים בהרי ירושלים. עמותת גושן, העוסקת בבריאות ורווחת ילדים בקהילה. הגעתי לעמותה לפני שלוש וחצי שנים, שנה לאחר הקמת העמותה. העבודה בעמותה משלימה עבורי את התמונה בעשייה למען הקהילה. כל הפרויקטים שהובלתי בעבר היו מנקודת המבט של תחום החינוך או הרווחה, ותמיד הרגשתי שמשהו חסר בפאזל... גושן מביאה את הקול החשוב של הבריאות לעשייה החברתית – קהילתית."
מאז שאני זוכרת, אני עובדת במגזר החברתי. עבדתי במגוון תפקידים של ניהול, פיתוח ומחקר במגזר השלישי. לאורך השנים זכיתי לעבוד במגוון ארגונים, ביניהם הסוכנות היהודית, עמותות חברתיות (גוונים, תבל בצדק, התארגנות המנכ"לים), הקרן לידידות וקרן רש"י. זכיתי גם לסייע לחוקר ד"ר ניסן לימור ז"ל, ויחד עסקנו בהתבוננות באספקטים שונים של פעילות המגזר השלישי בישראל. למדתי רבות מכל מקום בו עבדתי, מה שעוזר לי היום להבין את הצרכים של השותפים השונים איתם אנחנו עובדים. אני מאמינה גדולה בשותפויות ואיגום משאבים עם הפועלים בשדה החברתי –משרדי ממשלה, רשויות מקומיות, אקדמיה, קרנות פילנתרופיות, קופות חולים, ארגונים מקבילים וכמובן הנהנים מהשירות / לקוחות הקצה."
העבודה בעמותה מאוד מגוונת. אנחנו זוכים לעסוק במגוון של תחומים ולהגיע למגוון קהלי יעד. אנחנו מכשירים אנשי מקצוע, בעיקר רופאי ילדים ואחיות טיפות חלב. אנחנו מנגישים ידע מבוסס מחקר להורים ואנשי מקצוע. אנחנו עוסקים במחקר ועבודה בקהילה. ואת כל זה אנחנו עושים בעזרת שיתוף פעולה הדוק, מקצועי וחברי עם מגוון ארגונים, קרנות משרדי ממשלה ורשויות מקומיות.
העבודה המקיפה של גושן בשנים האחרונות מבססת שינוי תפיסתי אמיתי וזה הסיפוק הגדול שלי. אני זוכה לעבוד בגושן עם ועד מנהל מחויב ומסור, שלמרות מגבלת הזמן של כל אחד מהחברים אשר פועל בעמדת מפתח ציבורית, הם מוצאים את הזמן לסייע ולקדם את הארגון. וכן זכיתי לעבוד לצד צוות יוצא דופן של נשות מקצוע איכותיות, מחויבות ומסורות וביחד כולנו מנסים לעשות שינוי בישראל למען ילדי ישראל.