טיפים לכתיבת קורות חיים מוצלחים

ברוב המקרים הסיבה לכך היא מאוד פשוטה – קורות החיים פשוט לא כתובים טוב "לא עוברים "מסך קריאה ראשוני" וחבל.

קורות החיים שלך הם כרטיס הכניסה שלך לארגון, המפגש הראשון עם המעסיק הפוטנציאלי. לקורות החיים חייב להיות היום מימד שיווקי ברור על מנת לעבור את סף הסינון הראשוני. זה לא סוד שהתחרות על כל משרה היא גבוהה ולכן כשהתלות בנייר קורות החיים היא כל כך גבוהה כדאי מאוד גם להשקיע בהם את מירב תשומת הלב 

העיקרון הזה נכון בעיקר אם המשרה היא ניהולית והכיוון הוא להתקדם! הרבה מועמדים חושבים שברגע שהגיעו למשרה ניהולית הרי שהיא מספרת בעד עצמה. זה אינו נכון, המגייס לא יכול לדעת את פרטי התפקיד הקודם ללא פירוט נכון.

חשוב לשים לב לעקרנות הבאים:

 • פורמט 
  לכל משרה המוצעת כיום במשק יש מאות רבות של מועמדים שיענו למודעה. בכל זאת על מנת להתבלט ולזכות לפחות להגיע לשלב המיון הראשוני, צריך להקפיד על כתיבת קורות חיים קצרים, מנוסחים היטב וממוקדים. הגראפיקה צריכה להיות ברורה, בלי עודף צבעים, מסודרת, עם פונטים אחידים.

   
 • כתיבת הפרטים האישיים 
  שם פרטי, שם משפחה, דרכי התקשרות- טלפון ומייל, עיר מגורים. אין צורך בכתיבת ת.ז, מספר אישי מהצבא או מצב משפחתי (נשוי באושר ל...), כדאי גם לא להעמיס בפרטים כמו מגורים ברחוב היסמין 2 דירה 3 כניסה ב, מיקוד ות.ד. אם המעסיק יפנה אליך הוא יעשה זאת סביר להניח בנייד קודם כל.

   
 • השכלה 
  בהתאם לגיל ולניסיון כדאי לציין השכלה הגבוהה בלבד, גם כאן אין צורך לפרט את מגמת המוזיקה בתיכון ואת ביה"ס לטבע היסודי. כמו כן, לגבי קורסים כדאי לציין רק קורסים הקשורים באופן ישיר למשרה המבוקשת (העובדה שעשית קורס אקסל בסיסי בעבודה לפני שלוש שנים פחות רלוונטית למשל).

   
 • שרות צבאי
  בהתאם לגיל ולזמן שעבר מאז השירות הצבאי. אם מדובר במשוחרר/ת טריים אזי כדאי להרחיב במעט אודות התפקיד אולם אם עבר זמן רב, ניתן לציין בשורה אחת. אם התפקיד היה משמעותי באיזו שהיא מידה לתפקיד שאותו אתם מחפשים כיום, ניתן להרחיב בכמה מילים. אפשר לוותר על תיאור תפקיד מש"ק כוננות לפרטי פרטים.

   
 • ניסיון תעסוקתי
  זהו החלק העיקרי והחשוב ביותר בקורות החיים שלך! לחלק זה יש להקדיש את מירב המחשבה והתכנון. כדאי להתחיל בסדר כרונולוגי יורד, החל ממקום העבודה האחרון-הגדרת התפקיד, שם החברה ופירוט של מס' נקודות על תחומי האחריות שלך בתפקיד.מקומות עבודה שפחות רלוונטיים לתפקיד כדאי לציין בשורה אחת בלבד (את תפקיד ההדרכה בגיל 15 בתנועת הנוער אפשר להשמיט). שימו לב – המידע שיוצג פה חייב להיות אמין ומדויק שכן אחר כך יבחנו אי הדיוקים בו לאור התשובות הראיון ובשיחות עם ממליצים.כדאי לשים לב שמראיינים בודקים בדרך כלל: עיקביות , רצף שנים, תקופות העסקה ולדייק בנושאים אלו.

   
 • שונות
  אפשר לציין ידע ושליטה בשפות, הכרות עם תוכנות מחשב ייחודיות, התנדבות לארגונים חברתיים או מעורבות חברתית ואזרחית, או אפילו תחביב ייחודי – פה כדאי להוסיף נושאים שיכולים לשפוך אור חיובי נוסף, מימד לשיחת הרחבה, עניין. 

מתאם רואה מניסיונה כיצד קורות חיים טובים משפרים את סיכויי המועמד להגיע לראיונות ולהתקבל למשרות לפיכך אנו מציעים עזרה מקצועית בכתיבת קורות חיים.

חזרה ללוח הראשי