בכיר בקרן רש"י

ארז רואימי, בן 44, נשוי לזהר ואב לאדר, טליה ואריאל. מתגורר בבנימינה, במקור מקריית גת. ארז יזם חברתי-ציבורי מזה 18 שנה, מנהל ויוזם מענים חברתיים ציבוריים בשלטון המקומי ובפילנתרופיה בישראל.
ב- 4 שנים האחרונות אני עובד בקרן רש"י. במסגרת התפקיד פיתחתי אסטרטגיית השקעה ממוקדת יישוב המניחה את היישוב במרכז, אנו מיישמים מודל השקעה רב מגזרי לחיזוק תשתיות חברתיות של יישוב על מנת לבנות את יכולות הניהול העצמי של היישוב  במטרה לקדם מוביליות חברתית והזדמנויות לתושבים. אנו פועלים יחד עם היישוב בתפיסה מותאמת של השפעה קולקטיבית " "collective Impact אותה למדנו בשלוש השנים האחרונות מטובי המומחים בעולם והתאמנו אותה ליישובים בישראל. פיתחנו גישה חדשה שמבוססת על קשר בין השקעה בפרויקטים והתערבויות – לבין חיזוק תשתיות בנות קיימא של היישוב . המודל פועל בשנתיים האחרונות בשני ישובים: קריית מלאכי ואשקלון ואנחנו לקראת הרחבה ל – 5 יישובים חדשים.
ברקע שלי מגוון תפקידי ניהול פיתוח ויזמות, במגזר החברתי הציבורי והעסקי. סמנכ"ל קרן אייסף הבינלאומית לחינוך, יועץ ומנחה בחברת ייעוץ ארגוני בתחום של פיתוח קהילה ואסטרטגיה ברשויות, מייסד ומנכ"ל ארגון שגרירי רוטשילד, אשר קידם תפיסה של חיבור בין פיתוח אישי וחברתי לצעירים, והענקת "תואר חברתי אזרחי"
לצד התואר האקדמי, במטרה למצות השכלה הגבוהה לכדי תעסוקה הולמת ואזרחות פעילה.
במקביל לתפקידים אלה, אני עוסק בתחום ההכשרה והחינוך ליזמות, מודל הכשרה "יזמות לעם" (Entrepreneurship to the People) אותו פיתחתי ומיושם בשנים האחרונות בעשרות ארגונים ורשויות, עוסק בהכשרה ומתן כלים מעשיים בתחום היזמות, כאחת מהמיומנויות החשובות בשנים הבאות. פיתחתי ולימדתי 2 קורסים אקדמיים באוניברסיטת חיפה המבוססים על מודל זה, כמו כן בקיץ האחרון העברתי סמינר הכשרה לצעירים בשנזן סין ע"פ מודל "יזמות לעם".
שואב סיפוק קודם כל מהמשפחה והילדים שלי (:מלראות יוזמות ויזמים שהופכים חלום למציאות, מלראות מערכות ואנשים הפועלים בצורה יעילה להרחיב את הזדמנויות של תושבים לממש את הפוטנציאל שלהם. תוך גאווה בזהות האישית שלהם וללא קשר לרקע הסוציואקונומי ממנו הגיעו.